Černé diamanty

29.1.16

Ano, zase další filmová recenze. Tentokrát to byl jeden méně známy Španělsko/Portugalský film Diamantes Negros nebo-li česky Černé Diamanty, který jsem viděla v rámci Festivalu španělských filmů v Ostravě - La Película. Je to taky poměrně nový film, z roku 2013 a jako většina španělských filmů, je prostě k hlavním hrdinům tvrdý... Opět bacha na spoilery;)

Jen tak na úvod, protože pochybuji, že to většina čtenářů tohohle článku viděla, tento film je vlastně příběh dvou chlapců z Mali, které si vyhlídne jeden fotbalový agent a nabídne jim hrát v Evropě fotbal za opravdové peníze. Hodně tomu obětují, ale nakonec se ukáže, že to není tak jednoduché jak se zdálo. Osud jim pěkně zamíchá karty... Jejich cesty se nakonec rozdělí, projdou si různými útrapam,i ale jednomuz nich se nakonec skutečně povede začít hrát, kdežto ten druhý se vrací jako ještě větší chuďas do Mali, kde ho všichni odvrhnou, včetně jaho rodiny a přátel odvrhnou.

Escena rodada en Mali de la película "Diamantes negros" de Miguel Alcantud

Film to byl fajn, na španělský film mě dost překvapil, jelikož nikdy nevím, co mám od španělského filmu čekat. Někdy to bylo smutné a drsné, ale né zas tak, že by jste museli brečet. Myslím, že film ukázal i to, jak to ve skutěčnosti opravdu chodí. Že se všichni snaží jen lidi vyždímat a podvést, a když už to udělají, tak je pak jen odkopnou jako nepotřebnou věc. K filmu nejsou animace, tak je článek dnes pouze s obrázky, ale můžete se zde podívat na trailer:)

Film byl inspirován skutečným příběhem

You Might Also Like

0 komentářů

Děkuji, že jste si našli čas a okomentovali tento příspěvek:)