Lefkáda part 1. - úvod

26.1.16

Uvažovala jsem o čem tak asi psát dále. Nikoho asi moc nezajímají mé každodenní problémy, takže od toho aspoň vás ušetřím. Líbí se mi moje rubrika Procházkovník... Teda líbila by se mi více, kdyby v ní bylo více příspěvků. Proto jsem se rozhodla napsat tenhle článek-> Lefkáda část 1. Nevím přesně kolik částí bude tahle "Lefkáda série" mít ani jak často bude "vycházet", ale napadá mé opravdu hodně věcí, o které bych se v ní chtěla podělit. Tak tedy, kde že a co že to vlastně je? Lefkáda je ostrov na západním pobřeží Řecka. A jedno z jeho velkých plus je, že je mostem propojený s pevninou, tudíž nemusíte platit za trajekt. Říkáte si platit trajekt? Ano trajekt, ať se to zdá jakkoli šílené, my jezdíváme do Řecka autem. Jezdíváme? Ano, letos to byla totiž již má třetí návštěva Lefkády...

bj
Pláž Milos - jde se na ní přes kopec(jiná cesta není), ale zase pak máte tenhle úžasný výhled (2014)


Nejdříve trocha historie
Na tenhle ostrov původně přišla mamka, když hledala pod 20 letech nějaký ostrov, kam by jeli s taťkou k moři. A díky výše vyfocené pláži zvítězila právě Lefkáda. A proč autem? Protože taťka není moc velký fanda létaní a navíc mu nevadí řídit dlouho a daleko, což Lefkáda určitě je. A tak sebou vzali ještě babičku s dědou a jelo se. A Lefkáda je okouzlila. Jeli v září, tudíž mimo sezónu, pláže byly skoro prázdné (což platí sice i v sezóně, ale přece jen je tam trochu více lidí než mimo sezónu). Dovezli spoustu fotek a zážitků a taťka prohlásil, že dokud se mu na Lefkádě bude líbit, nechce jet k moři nikam jinam. A tak to celé vzniklo.

Městečko v kopci (težko určit jméno), foceno 2010 mamkou

Léfkáda v kostce
Lefkáda je opravdu krásný ostrov. Je dost zelený, jelikož zde v zimě hodně prší tudíž to není jen vyprahlá pustina, ale jsou tam i keře, stromy a tráva. Uprostřed ostrova se nachází hory (no hory, spíše pár vrcholků) s výškou okolo 1000 m.n.m., ale k horám blíže v jiné části. Co se velikosti týče, není moc veliký. Od severu k jihu ho hravě přejedete za hodinku (cesta je klikatá a v kopcích, kdyby byla rovná jsme na jihu tak za půl hoďky). Pláže zde tvoří něco okolo 170 km pobřeží. Ale o plážích zase až jindy. Hlavním městem je Lefkáda (originální) a dalšími významnějšími (turistickými) centry jsou například (no ne například, víc jich tam vlastně není) Nidri, Agios Nikitas a Vasiliki(moje nejoblíbenější<3).

DSC07625
Lefkáda- jeden z nejzelenějších ostrovů Řecka - pohled na jih (2012)

Pokračujeme...
No kde jsem to přestala. Ano, vrátili se z Řecka, plní dojmů a částečně nás nakazili svým vyprávěním a fotkami. A rok na to se rozhodlo, že pojedeme všichni. Nesehnali jsme k sobě sice nikoho jako parťáky, ale ani to tak nevadilo. Bylo to pojato jako naše první rodinná dovolená u moře(prý, aby jsme se sestrami pak nemohly říct, že nás rodiče nikdy nevzali k moři). A Lefkáda nezklamala a tak se vám pomocí těchto článků pokusím shrnout Lefkádu za ty 3 roky co jsem tam byla (2011, 2012 a 2014). A to by myslím na úvod této "série" bylo dostačující. :)

IMG_8847
Já u výhledu na pláž Egremni (všimněte si hlavně barvy moře a ne mě) (2014)

Vím, že jste se toho tolik zatím nedozvěděli a z fotek ani neviděli a asi si říkáte, že zatím je to docela nudný a obyčejný ostrov, ale právě kvůli tomu je článek udělán jako série na pokračování. Snad mi vyjde napsat jeden týdně s datem vydání asi vždy ve středu nebo úterý. Uvidíme, nechte se překvapit. Co ale vím jistě je, že každá část se bude zabývat určitým tématem. Tak snad vás tenhle úvod alespoň trochu zaujal a doufám ze se uvidíme u druhé části.

You Might Also Like

0 komentářů

Děkuji, že jste si našli čas a okomentovali tento příspěvek:)