Lefkáda part 3. - ubytování

26.1.16

Vítám vás u třetího článku z Lefkáda série. Konečně jsem si ucelila, kolik částí bude mít a můžu vám prozradit, že jich bude celkem sedm nebo dokonce i osm a snad ji dokončím společně s koncem roku 2014. Zatím se prokousáváme asi spíše těmi méně atraktivními tématy, ale slibuji, že se to s každým dalším pokračováním bude zlepšovat. Dneska se vrhneme na téma ubytování, tak s chutí do toho!

IMG_8620

Jen tak pro objasnění
Nejsme žádní milionáři, ale nestěžujeme si, takže dovolena pro pět lidí v hotelu s pěti hvězdami (i když by to bylo jistě krásné, alespoň to krásně zní, když už nic:P) rozhodně nepřipadá v úvahu. Ani nejsem člověk, který by o to nějak extra stál. Kdysi, když jsem byla menší, tak mě a bratrance babička brávala k moři třeba do Tunisu, na Malorcu nebo na Rhodos a tam jsme bydleli v hotelu se 4 hvězdami a fajn to bylo což o to, ale není to prostě něco, co bych od dovolené u moře vyžadovala nebo bych se bez toho neobešla. Stejně se na pokoj chodíte vetšinou vyspat. Teda mi tam i vaříme:D Vždycky vezeme zavařené obědy od babičky a musím říct, že to nemá chybu! Ubytování si hledáme sami předem na internetu, což znamená že píšeme mamka píše emaily na různá ubytování a hledá dostačující ubytování za příznivou cenu, ale teď už pěkně popořádku...

IMG_8614

První dojem je velmi důležitý
Dobře, začneme pěkně od začátku. V roce 2010, když se tam rodiče rozhodli jet poprvé, si našli mamka našla opravdu docela luxusní ubytování. Část vily, s výhledem na moře, na odlehlém místě, s bazénem a navíc majitelé byli Češi, Češi co se prostě rozhodli si postavit na Lefkádě tři vily, žít tam a pronajímat je. To místo se jmenuje EDEN a vily se jmenují Adam, Eva a Rising Sun (Vycházející Slunce) a každá má svůj bazén + tam mají bar při vstupu do moře. Sama jsem se tam byla dvakrát podívat, když jsem Lefkádu navštívila v následujících letech. Ale co bylo bylo, byli dva, vily byly nové a měly zavádějící ceny a navíc jeli mimo sezónu. Ale musím přiznat, že jsou fakt krásné.

IMG_8615
Vstup do moře u Edenu

Bazén čištěný ozonem

Vily při pohledu od moře

Druhá meta
Když jsme tedy jeli rok na to na Lefkádu celá rodina, bylo ubytování docela komplikované, jelikož jezdíme na 14 dní a už nevím poč, mamka vybrala ubytování, kde měla ta paní (angličanka co si vzala řeka a žijí teď spolu na Lefkádě) volno jen na první týden. Pak jsme si měli najít ubytování na ten druhý týden až na místě a přestěhovat se. To naše první ubytování byl takový domeček s dvěma místnostmi a koupelnou. V jedné jsme spaly my holky a ve druhé byla kuchyň a spali tam rodiče. Měli velkou zahradu s trampolínou a byla tam i terasa, na které jsme vždy snídali. Bylo to ve vesničce Marantochori na jihu ostrova. Druhý týden jsme se tedy stěhovali. A chtěli jsme jít spíše trochu severněji, tak jsme si našli apartmán ve vesničce Kalamitsi. Vlastnila ho paní, která žila se svým synem v Americe, ale ten si pak našel ženskou a maminku poslala zpět na Lefkádu, ale když už nic uměla dobře anglicky a byla stráášně komunikativní. Tohle ubytování mělo své plusy a mínusy. Bylo to blízko centra té vesničky, hned u cesty. Byla tam sice zahrada, ale skoro jsme na ní nebyli. Apartmán měl koupelnu, dvě ložnice a kuchyň/jídelnu. Ale tak dalo se to:)

IMG_5226
Pohled na domeček

IMG_4947
Obyvák/ložnice/kuchyň

Do třetice všeho dobrého
Přichází rok, kdy taťka ukecal ještě jednu rodinu, aby jela s námi. Takže se mamka vytáhla a našla nám na ubytování vilu, každé rodině jednu. Vily se jmenujou Natura Villas a jsou na okraji vesničky jménem Drymonas. Tam to bylo fajn, měla jsem tam pokoj jen pro sebe a dokonce jsme od tama viděli na moře a večer na západ slunce. Vila měla dvě patra. Nahoře byly dvě ložnice a koupelna a dole kuchyň s obývákem a další koupelnou. Pak měla každá vila terasu a dva malé balkónky. Bylo to tam fajn, když nás ještě na Lefkádě doplnili strejda s rodinou a kamarády, tak bydleli jen asi 300 metrů nad námi v malých kamenných domečcích, takže jsme to měli kousek a skoro každý večer jsme se sešli buď u nich nebo u nás a kecali nebo hráli nějakou hru.

DSC07989
Jedna z Natura vil

DSC07977
Parkování a výhled na moře

DSC07999
Obývák ve vile

Naposledy?
Tento rok jsme jeli opět s tou rodinou z předchozího roku. Ale euro podražilo a ceny se rok od roku zvyšují. A tak vily už nebyly to pravé ořechové. A tak mamka našla ubytování ve vesničce Dragano, která leží na západním pobřeží mezi kopci. Musím přiznat, že to bylo zatím asi to nejméně dobré ubytování, jaké jsme tam měli, ale stačilo to. Já a sestry jsme měli zvlášť pokoj s kuchyní a koupelnou a mamka s taťkou měli zvlášť svůj pokoj jen s koupelnou, Ta druhá rodina to měla složitější. Museli se za pobyt třikrát stěhovat z pokoje do pokoje, kvůli obsazenosti toho "penzionu" nebo jak to mám nazvat. Ale vše se dá přežít, hlavně že máte kde vařit a spát. Ten domek (penzion) měl balkón a zahradu s terasou kde bylo posezení a houpací síť. A byl tam docela i klid. Však fotky vám prozradí zase trochu více.

P8160658
Pohled na "penzion" s námi na balkoně

IMG_4002
Zahrada s posezením

Co víc říct?
Jak možná někteří z vás pochopili, nebydlíme na Lefkádě nikdy u moře nebo prostě 5 minut od pláže, protože tam se to ani moc nedá, ale to pochopíte, až vydám část popisující pláže na Lefkádě. Bydlíme v malých vesničkách u soukromníků někde mezi kopci, sem tam s výhledem dolů na moře a každý den jezdíme na jinou pláž západního nebo jižního pobřeží. Alespoň je to tak více vzrušující a dovolená není tak monotónní, jako když vás cestovka vyplivne na hotelu u pláže a vy týden sedíte na zadku na té jedné pláži a nikam se nedostanete. Takže asi tolik k tomu jak bydlíme:) Snad jste to dočetli až sem, a pokud ano, tak gratuluji. Snad se vidíme příští úterý u pokračování!

You Might Also Like

0 komentářů

Děkuji, že jste si našli čas a okomentovali tento příspěvek:)