Lefkáda part 4. - města

26.1.16

Ano správně, došli jsme do poloviny mé "Lefkáda série", jejíž dnešní část se bude týkat měst. je jich tam trochu více než popíšu, ale chtěla jsem vám dát vědět spíše jen o těch ve, kterých jsem byla nebo opravdu stojí za zmínku. Tak s chutí do toho!

Lefkáda shora

Abych to nějak uvedla, je třeba říct, že na Lefkádě moc měst není. To co tady budu popisovat bych možná ani nenazvala městy, ale spíše městečky. Jsou malé, ale jsou to určitá centra jistých oblastí. Zbytek Lefkády pak tvoří vesničky, ve kterých bydlíme, když tam jsme:)

LEFKÁDA (matka měst)
Ha haa! Hlavní město Lefkády je překlvapivě Lefkáda. Je úplně na severu a když přijíždíte na ostrov musíte jím projet, jelikož právě tudy vede most, který spojuje Lefkádu s pevninou. Nepředstavujte si to jako nějaký Golden Gate Bridge, je to jen malý asi 20timetrový můstek, sterý se dá zvednout aby mohly proplout lodě. Ano v Lefkádě je přístav, kde stojí spousta plachetnic a jachtiček. Je tu doktor, asi i pár úřadů a supermarketů, ale to je tak vše co vám k Lefkádě můžu říct, protože za celé ty 4 roky jsem tam pořádně nebyla:D Lidi co na lefkádě byli, mě pochopí. Není prostě proč! Náš jedinný důvod návštěvy Lefkády je Lidl, kde cca dvakrát za pobyt jdeme na koupit chleba, ovoce, jogurty, nanuky, olivy, pití atd. a pak už jen odjezd a příjezd, kdy musíte Lefkádou projet.

Přístav v Lefkádě

NIDRI (big city life)
Nidri je turistické centrum na východním pobřeží Lefkády. Ve městě jako takovém jsem tam byla jednou, ale projížděli jsme jím víckrát. Na vysvětlenou musím dodat, že východ Lefkády je NIC oprotii západnímu pobřeží. Jste na západě a máte průzračně modré moře, vlny, vítr, prázdné pláže super! Pak přejedete na východ a máte takovou Hlučínskou Štěrkovnu. Hladina vody se skoro ani nepohne, sem tam narazíte na plavající bordel nebo mrtvou rybu ve vodě, pláže kde je hlava ne hlavě a kde vám jezdí auta za hlavou + jedno ubytování na druhém. Večer je zde plno turistů procházející obchůdky se suvenýry a v přístavu kotví, mimo jiných, tři obrovské výletní lodě, které nabízejí turistům plavbu okolo ostrova s koupáním na západních plážích. Turisty sem dovážejí cestovy, ale upřímně nechápu co ti lidi na tom Nidri vidí.

Lodě ve večerním přístavu v Nidri

Taková ta "štěrkovna" v Nidri

AGIOS NIKITAS (zlatá střední cesta)
Městečko na severo-západě ostrova, také jedno z turistických center, ale už je mnohem sympatičtější než Nidri. Zaprvé svou polohou, kde jste blíže západním plážím a takovou tu štěrkovnu tam prostě už nenajdete a za druhé je menší a celkově čistější než Nidri. Z tohohle městečka se také vychází na pláž Milos, na kterou aby jste se dostali, musíte přelézt přes kopec (fotka v úvodním článku Lefkáda série). Asi i kvůli tomu je přes den téměr skoro nemožné přes město projet, jelikož auta stojí zaparkovaná po obou stranách cesty. Aby jsme chytli místo na zaparkování musíme vždy vstát dříve, než obvykle (takže tak, aby jsme v 9 vyjeli no hrůůůza:D). Když pak procházíme městem baví mě hledat mezi poznávacími značkami ty české a že se jich tam vždy pár najde;) Tady bych už i klidně na dovolenou jela, městečko je sympatické, ale pořád mě odrazuje ta halda lidí přes den!

Agios Nikitas při pohledu z vrchu(vlevo) + pláž Milos(vpravo) na kterou se jde z města přes kopec(uprostřed)

Pěší zóna v Ag. Nikitas

VASSILIKI (ou jéé)
Tohle meštečko na jiho-západě mám ze všech nejradši. Za náš pobyt jím projedeme asi nejvíckrát a tam taky nakupujeme všechny naše suvenýry, tankujeme benzín nebo chodíme na menší nákupy. Objevili jsme tam fakt úžasnou pekárnu, kde už nás i znají:D Je tu zátoka s městskou pláží, kde je fakt stráášně dlouho mělko, takže je super pro děti a pak dále na moři je plno kiterů a windsurferů, protože se tam zátoka otevírá a příjemně tam pofukuje. V centru je hlavní ulice se spoustou obchodků a restaurací. Minimálně dvakrát za pobyt jí večer celou projdeme až na molo a zpátky. Kdybych jela na Lefkádu s cestovkou, určitě bych chtěla bydlet ve Vasilikách. Je to blízko i na západ i na jich a tam jsou právě ty pláže, na které chodíme my. opravdu milé městečko.

Vassiliki při pohledu zhora
Hlavní ulice s obchůdky večer. V sezóně je to tu plné lidí;)

Jinak do měst moc nechodíme za celou dovolenou, bydlíme spíše v takových vesničkách (Marantohori, Dragano etc.). Omlouvám se, ale fotky v tomhle článku nejsou moje, protože v městech nejsme tak často a prostě je nefotím. Až vyjde článek o plážích pochopíte proč. Tak se mějte a snad se uvidíme u dalšího článku.

You Might Also Like

0 komentářů

Děkuji, že jste si našli čas a okomentovali tento příspěvek:)