Lefkáda part 6. - pláže 2/2

27.1.16

Přináším druhou část šesté části Lefkáda série týkající se pláží. Minule jsme se podívali na prvních sedm pláží a dnes se podíváme na poslední dvě západní a pak na zbytek jižních pláží. Bude jich už jen pět, takže se neděste a s chutí do to a půl je hotovo!:)
bhj

Egremni
Krásná pláž, ale je to jedna z těch "hůře" přístupných. On ten přístup není ani tak hrozný, jen je strašně dlouhý. Aby jste se dostali na tuhle pláž, musíte zase sjet pár serpentýn dolů na parkoviště a když na něm není místo, tak musíte zaparkovat někde na boku v těch zatáčkách. Pak sejdete kolem parkoviště dolů kolem baru s výhledem a začíná to, co dělá přístup na tuhle pláž tak namáhavý--> SCHODY. Musíte sejít (a po koupání také vyjít) celkem 350 schodů. První jsou kamenné a betonové zasazené ve skále a kopci ale poslední úsek je jen dřevěný a pod vámi je nic, jen dole písek. Tahle pláž je zase jedna z delších. Když sejdete ty schody, je tam část pláže, kde jsou lehátka a můžete si vybrat jestli chcete jít doprava nebo doleva, kde pak lehátka nejsou a je tam úplně málo lidí. My většinou chodíme doprava. Zajdeme za takovou skálu a tam prostě rozložíme náš plážový tábor. Tahle pláž má zase krásnou barvu moře a písčitou pláž s takovými pidi kamínky, Vlny jsou tu většinou větší a moře chladnější, ale dá se to. Kvůli těm schodům tam zásadně chodíme odpoledne a nahoru jdeme až po západu slunce, aby nám nebylo takové vedro.

1
Pohled na Egremni shora

11
Část schodů na pláž

1111
Skoro nikdo nikde

111
Když řeknete dejte ruce nahoru, vždy musí být někdo originální

11111
Západ slunce na Egremni

Porto Katsiki
Klenot Lefkády. Skoro každý kdo zná pojem Lefkáda zná pláž Porto Katsiki. Ano, je to ta pláž, která je v řebříčku snad 10 nejhezčích pláží světa. A to se taky podepisuje na její návštěvnosti. Jsou tam snad 4 obrovská parkoviště a lidi parkují i podél cesty. Na těch parkovištích se samozřejmě platí, ale i tak jsou vždy plná. Tahle pláž je tak zajímavá hlavně tím, že je za ní obrovská skála. Prostě jako by tu skálu někdo ukousl a pod ní se udělala pláž. Navíc je tam krásné moře a pod vodou kameny ze kterých se dá buď skákat nebo kolem nich šnorchlovat. Aby jste se na ní dostali tak musíte sejít zase pár schodů, ale v porovnání s Egremni fakt jen malinko a pak obejít takovou skálu asi po kolena ve vodě. Pláž je zase písková s malinkými kamínky. Dopoledne tam je stín, tvořený právě tou skálou a odpoledne a na večer je celá pláž krásně nasvícena zapadajícím sluncem. Je taky fotogenická, protože hned vedle ní je tzv. vyhlídka na Porto Katsiki, což je skála s křovím (kde sice většinou lidi chodí sr*t, ale je tam i keška:D), ze které jde vidět celá pláž a na druhé straně i jeskyně. Jednou jsme se na ní koupali, ale kvůli těm lidem se na ní jezdíme už jen podívat;)

333
Pohled na Porto z parkoviště

3
Pohled na parkoviště u Porta, ale ještě celkem brzo ráno, protože tam není moc aut

33
Cestička na vyhlídku na Porto (vlevo pláž, vpravo jeskyně)

3333
Pohled na jeskyni z vyhlídky (to bílé je malinký vodní vír)


No name
První z jižních pláží. A proč se jmenuje No name? Protože jsme ji objevili na mapě jen jako bezejmennou čárku a jeli jsme se tam cestou z majáku podívat. Projeli jsme kolem kláštera do prašné kamenité odbočky a jeli dolů naprosto šílenou cestou. Když už jsme jeli dlouho a pořád žádná pláž nikde tak jsme zastavili a taťka se šel podívat pěšky dolů a přišel s tím, že tam pláž fakt je a že na ní nikdo není. Tak jsme jeli dále, postavili tam auto a měli pláž pro sebe. Málokdy jsme tam někoho potkali a když už tak maximálně dva lidi. Skvěle se tam šnorchluje a krmíme tam rybičky starým chlebem a to pak kolem sebe máme vždy hejna. Nejsou tam velké vlny takže můžeme použít člun a pláž je to oblázková. ALE když jsme tam chtěli jet letos, byla odbočka od kláštera zahrazená a byl tam nápis v řečtině, ze kterého jsme odvodili, že si tu pláž ani někdo koupil a teď je to soukromý pozemek. Ale alespoň ty dva roky nám sloužila dobře. Co už.

5
Člunkování

55
Skalnaté okraje

Agiofili
Pláž blízko vesničky Vasilliki. zase k ní vede takový off-road. Tím jedete kus z Vassilik a pak musíte jít ještě pěkný kus pěšky, protože je tam závora, kde projede jen skútr nebo možná i menší motorka. Pak už zbývá sejít jen posledních pár schodů. Pláž je to oblázková a docela malinká, ale zase je tam asi nejprůzračnější voda na celém ostrově. Jsou tam velké kameny, ze kterých se dá skákat do vody. A kvůli toho, že je blízko Vassilik a jezdí tam vodní taxi tak je tam docela dost lidí. Letos jsme s taťkou a strejdou plavali s ploutvemi na kruhu na kousek vzdálenou mini plážičku, která je přístupná jen z moře. Teda alespoň na mapě to vypadalo jako kousíček:D Příště přijdeme na Agiofili a člunem dopádlujeme i s věcmi na tu malou pláž, kde budeme mít svůj klid.

44
Pohled ze schodů

444
Letos tam bylo plno...

4
...ale voda byla stále průzračná!

Afteli
Malá plážička na jihu s barem, kde dělají kafe a prodávají zmrzlinu. Je tam zaparkováno pár loděk a lidí je tam taky docela dost, ale vždy jsme si našli místo na ležení. Zase je tam průzračná voda a žádné vlny, takže opět vytahujeme člun, brýle a ploutve a vyplouváme. Ačkoli je tam bar a všechno, je mi ta pláž něčím záhadným nesympatická. Ale určitě ji musíme pokaždé co jsme na Lefkádě navštívit.

2
Lodičky

22
Průzračná voda a žádné vlny

222
Shora


Tak a příští týden se uvidíme naposledy u závěrečného článku Lefkády série:) Zatím!

You Might Also Like

0 komentářů

Děkuji, že jste si našli čas a okomentovali tento příspěvek:)