Lefkáda part 7. - bonus

27.1.16

A je to tady. Došli jsme zdárně ke konci celé Lefkáda série. Někoho to možná potěší, ale věřím, že některé to i rozesmutní. Prošli jsme si vším co jsem vám chtěla ukázat, ale přece jen zbývá pár věcí, které se nikam nevešly, a o které se stojí za to podělit. Nebude to nic náročného nemusíte se bát. Článek obsahuje i pár videí a hned jedním začneme, tak koho zajímá poslední článek o Lefkádě, ať se dá směle do čtení!


Přejezd přes most na Lefkádu

U Vuli
Nacházíme se v malé vesničce na jihu ostrova poblíž pláže Afteli, která se jmenuje Efgiros. Uličky jsou tu fakt šíleně úzké, ale zatáčky neubývají na četnosti, takže se do některých musíme točit autem nadvakrát. Jedeme totiž na večeři do jedné z místních taveren. Nemá asi žádný konkrétní název, tak jsme ji pojmenovali prostě podle majitelky "U Vuli". Vlastní ji spolu s manželem a vlastně to vypadá jako by jste jedli u nich na terase s hodně stoly místo v taverně jako takové. Nikdy tam skoro nikdo není, jen místní staříci, co tam hrajou karty. Jdeme tam dvakrát za pobyt a vždy tam necháme něco mezi 50 až 60 eura, ale za ty peníze se taky najíme k prasknutí. Dáváme si řecká jídla jako Musaka, Kontosouvli, Souvlaki, Tzatziki nebo Brizola. Vždy dostaneme navíc nějaké ovoce nebo jinou mňamku. Určitě se tam doporučuji zastavit.

IMG_0392
My a rodina Vuli (nejsem tam, fotila jsem to:D)

IMG_0373
Taverna

Vyhlídka na Egremni
Cestou na pláže Egremni a Porto Katsiki je místo, kde je mezi stromy schovaná taverna. A u ní je vyhlídka na moře. Konkrétně na pláž Egremni. Moře tam hraje všemi barvami a ještě více, když svítí sluníčko. Poblíž je tam i keška, kterou už mám ulovenou. Nápověda byla sice taky jen pod kamenem a kamenů tam bylo hodně, ale nebylo to zase tak těžké:) Tady je pár fotek z vyhlídky.

IMG_8847

IMG_8849

IMG_8872


To jsou dvě věci, které se nikam nevešly a následují už jen dvě bonusová videa. Jsem ráda, že jste to vydrželi až do posledního článku. Víte toho už o Lefkádě tolik. Doufám, že aspoň jeden člověk, který se tím prokousal, se na Lefkádu někdy podívá. Tak a teď už se jen podívejte na videa. Pěkný den:)

Video od kapličky u koz


Poslední video je delší a zachycuje cestu na pláž Porto Katsiki, která jde vidět v závěru

Ještě přináším výsledky ankety o Lefkádě, která byla pod každým článkem z této série. Výsledky jsou následující a fakticky mě potěšily.

Jeli by jste na Lefkádu?
bh

Tak a to už je opravdu úplný konec Lefkáda série (prozatím) :D Mějte se:)

You Might Also Like

0 komentářů

Děkuji, že jste si našli čas a okomentovali tento příspěvek:)