PARIS 2015 | DAY 2

27.1.16

paris2
A je tady druhý díl série o Paříži. V tomto dni jsme navštívili Primark, Eiffelovu věž, ke které jsme se pak vrátili i na večerní focení, Notre-Dame, Most lásky a pár míst, kde jsme se dobře najedli. Tak koukněte na video a přečtěte si vše rozebrané ve článku.Eiffelova věž - ve dne
Po zážitku v Primarku jsme odpoledne vyrazili k Eiffelově věži, pod kterou jsme stávili poměrně hodně času. Jsou tam krásné fontány, které potom i zapli. Bylo takové horko, že se tam lidi i koupali. Pak jsme se procházeli v parku pod Eiffelovkou, kde to kazili jen prodávající černoši a pak přísluššníci jedné sekty. Na věž jsme se dohodli, že nepůjdeme jelikož na Paříž shora jsme se podívali už zadarmo y Vítězného oblouku.

DSC_0953

DSC_0994

Notre-Dame
Když jsme obkroužili Eiffelovku ze všech stran, Přejeli jsme metrem ke katedrále Notre Dame, kterou jsme si prohlédli jen z venku, jelikož se nám nechtělo stát frontu na vstup. Chvilku jsme tam poseděli a pak jsme katedrálu obešli.

IMG_9682

IMG_9685

IMG_9687

Most lásky
Za katedrálou je řeka, přes kterou vede most ověšený zámky. Nebzl to ten nejslavnější, který spadl, ale pro mě most jako most, hlavně, že tam byly ty kladky. Fotila se tam opravdu hodně svatebčanů, snad 3 práry? My jsme si kladku nezamkli, jednak jsme žádnou neměli, ale to by tak nevadilo, jelikož tam zase byli prodejci, kteřím vám kladky nabízeli, ale nechtěli jsme most ještě více zatěžovat:D (#chranimepamatky)

© foto by Vojtěch Muris

IMG_9706

Les Délices du Fournil
Po bloumání městem jsme dostali hlad. Tak jsme vyrazili na jídlo do kavárny Les Délices du Fournil, která je kousek od Pantheonu a Lucemburských zahrad. Měli tam různé panini a další zapékané věci, ale dělali tam i palačinky. Náš výběr můžete vidět ve videu. Prodávala tam moc milá paní, která se nezdráhala komunikovat anglicky, což je na Paříž super. Byli jsme tam skoro každý den.

IMG_9713

IMG_9711

Le camion qui fume
Po jídle jsme se paradoxně vydali na další jídlo. Sjeli jsme ještě více na jich ke stanivišti foodtrucků, kde jsem měla jeden výhlídnutý. Stál sice dost a byla tam fronta, ale prostě jsem to chtěla zkusit. Ve videu není jídlo moc vidět, jelikož jsme ho rychle snědli, ale na instagramu je fotka;)

IMG_9726

Eiffelovka - v noci
No a po jídle jsme se teď už konečně vydali zpět k Eiffelovce. Pomalu se už začínalo stmívat. Šli jsme k Seině na nábřeží a odtud jsme fotili a koukali na večerní Eiffelovku. Zůstali jsme tam do jedenáti a pak jsme se metrem dokodrcali na hotel.

DSC_1072

DSC_1073

Brzo se můžete těšit na den 3:)

1, 2, 6, 11, 12 fotka jsou od Vojty, abych taky byla na nějaké fotce a moje večerní fotky jsou nepoužitelné, jelikož jsem s sebou neměla stativ a i kdybych ho měla, tak by to tak dobře asi nevypadalo:)

You Might Also Like

0 komentářů

Děkuji, že jste si našli čas a okomentovali tento příspěvek:)