V hlavě

29.1.16

Zase v kině a zase to byla pohádka. Ani né týden se s týdnem sešel a vyrazili jsme s Vojtou opět do kina. Ano opět zvítězil šunkovo-sýrový popcorn. Tahle pohádka je vážně super, asi ještě lepší než Mimoni. Však posuďte sami v celém článku;) Ale bacha na spoilery.

Disney animated GIF

Než jsem ten film viděla, nějak jsem si neuměla představit, jak to jako bude. Muselo by to být něco jako příběh v příběhu, jelikož tam sledujeme co se děje v tříčlenné rodině a zároveň co se děje v hlavě mladé Riley, která se právě přestěhovala do nového města. A přesně tak to také bylo. Film je založen na tom, že člověk má 5 základních emocí. Radost, Smutek, Strach, Vztek a Nechuť. Ty jsou usídlené v řídícím centru v našem mozku a řídí náš život a ovlivňují to jací jsme. Ale né vždy to zvládají s takovým přehledem, s jakým by měli. A tak se stane i teď. Vše se zamotá a Riley nehodou přijde o své klíčové vzpomínky, které utvářejí její osobnost a tím, že se je Radost a Smutek snaží zachytit, jsou také "vycucnuty" z řídícího centra. Film je o tom jak se snaží dostat zpět, ale samozřejmě se jim to jen tak nedaří a Strach, Vztek a Nechuť mezitím natropí pěknou spoušť v řídícím centru. Díky nim se Riley rozhodne utéct z domu zpět do Minesoty, odkud se odstěhovala, jelikož tam byla naposledy šťastná. Jak už to tak býva, vse je nakonec zachráněno a Radost se Smutkem se vrátí právě včas, aby zabránily katastrofě;)

Disney Pixar animated GIF

Film to je vážně super, líbil se mi ještě více než Mimoni, jak už jsem řekla na začátku článku. Moji nejoblíbenější postavičkou byla zaručeně Smutek:D Teď jsem si všimla, že na žádné animaci není radost. No to nevadí, aspoň máte o důvod více se na to podívat (nebo si to vygooglit). I na CSFD má tenhle film velmi vysoké hodnocení. Zasmějete se u toho, ale i popláčete a to fakt nekecám, je to ke konci hrozně dojemné;) Tak šup do kina a nebo stahujte;)

Viděli jste to už někdo? Co si o tom myslíte?

You Might Also Like

0 komentářů

Děkuji, že jste si našli čas a okomentovali tento příspěvek:)