Jak se (ne)dělá TABLO


Maturitní ročník s sebou nese i spoustu okrajových povinností jako je stužkovák, poslední zvonění a nebo právě TABLO. Z názvu článku si asi můžete domyslet jak to u nás ve třídě dopadlo. S tímhle článkem jsem schválně čekala, až tablo bude hotové, aby jste se mohli pokochat také, tak hurá na to.


Nejdříve ale krátká story. Po šesti letech u nás ve třídě nastala menší "ponorková nemoc", takže jsme různě rozskupinkovaní, což ještě zhoršuje naši domluvu, která, jak jistě víte, vázne i v "normálních" třídách. Co se tabla týče, dlouho se o něm nemluvilo a nikdo ho vůbec neřešil. A najednou tu byl duben a zbývaly nám dva týdny do naší písemné maturity ze Španělského jazyka a literatury.

A vtom se strhlo šílenství aneb "maturujem a nemáme tablo, bože co budeme dělat?". Všechno zase honem honem na poslední chvíli. Na fotografa nebyl čas a tak se prostě domluvilo pár holek, že si přinesou do školy foťáky a napleskají si to sami. Ano "napleskají", protože vyfotit něco a kór ještě na tablo, rozhodně neznamená jen cvaknout a myslet si, že tím to končí, jako si to ony představovaly. Je to taky o té úpravě a kvalitě té výsledné fotky.

Domluvilo se (bylo nám sděleno) ze dne na den, že se vyfotíme v hodinách na školním pozemku "hlavně aby jsme nějaké tablo měli". Originální, vážně. Nápad fotit se s něčím, co nás vystihuje, také asi u všech nezabodoval, takže polovina něco má a druhá ne. Nakonec se tedy fotilo před jedním "krásným smrkem, kde za ním rozhodně nekouká ani škola ani domy" jak to nazval spolužák, Řekla jsem, že svou fotku dodám později, protože takovou fotku jsem teda vážně nechtěla.

A tak jsme s Teroušem jedno pondělí vyrazily hledat nějaký jehličnan, aby ty fotky alespoň byly jednotné. To jsem ale ještě nevěděla, jak vypadají ty školní fotky a že některé jsou na šířku a některé na výšku (wtf? aspoň tohle mohli vychytat, když už nic). Naše snaha přišla vniveč, jelikož si tam stejně lidi dali fotku bez jehličnanu v pozadí a celé to korunovala "společná" fotka uprostřed, kde je jen polovina lidí.

No a perlička nakonec je, že jsme tablo zanesli nejprve do špatné optiky, kde na něj hleděli jak padlí z višně, protože se tam s nimi nikdo nedomlouval. Nakonec tedy tablo dorazilo do správné optiky, kde teda se vší slávou visí. Za mojí fotku na něm, děkuji Terce, která mi takových udělala si 50, ale nakonec stejně vyhrála první, která byla momentka a můžete ji vidět výše.

Omlouvám se za kvalitu fotky, Fotila jsem to přes výlohu a mobilem.

-----

A co vy a vaše tablo?

Klára Greiplová

Phasellus facilisis convallis metus, ut imperdiet augue auctor nec. Duis at velit id augue lobortis porta. Sed varius, enim accumsan aliquam tincidunt, tortor urna vulputate quam, eget finibus urna est in augue.

10 komentářů:

 1. Naozaj máš krásny blog :) nedáme vzájomné sledovanie? :)

  OdpovědětVymazat
 2. Haaaaa super článok ! :D
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 3. My sme mali tablo na poslednu chvíľu ale dopadlo to nakoniec fajn :)
  Pokiaľ chceš na mojom blogu prebieha jarná giveaway o parfém a ine takže ak chceš budem rada ak sa zapojíš :) http://fashion-paradis.blogspot.sk/2016/04/jarna-giveaway.html

  OdpovědětVymazat
 4. ale veď stáva sa. aspoň nejaké tablo máte :D
  tá tvoja fotka je vážne super! také momentky sú najlepšie :) :D

  OdpovědětVymazat
 5. Když jsme před dvěma roky fotili tablo, tak to bylo moc fajn. Měli jsme normální profilové fotky a pak fotky v posteli "po probuzení", tak některé byly hodně vtipné :D.

  http://es-veronica.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 6. to je tak ked sa všetko robí na poslednu chviľu:)) ale hlavne že to je:) ty maš riadne peknu fotku

  OdpovědětVymazat
 7. Na jednu stranu jsem ráda, že naše fotky dopadly jak dopadly, ale na druhou stranu je to na výsledném tablu celkem jedno. No co s tím naděláme, naše třída je naše třída. Každopádně mě focení s tebou bavilo jako vždy, takže to s sebou přineslo i super zážitek. :) ♥

  OdpovědětVymazat
 8. Haha ! Skvělý článek ! A tablo, je pěkné ! :D A co se týče kolektivu, úplně to chápu :D

  OdpovědětVymazat
 9. Sice mám osobně radši tabla s nějakým nápadem.. na nějaké téma. Ale když je kolektiv na prd a nedá se nic domluvit, tak pak člověk může bejt rád, že je vůbec nějaký tablo :D

  OdpovědětVymazat

Děkuji, že jste si našli čas a a zanechali mi zde vzkaz :)