Řecko 2016 | Nabitý třetí a čtvrtý den !

30.8.16

Tyto dva dny bylo OPRAVDU NABITÉ! Nejprve jsme vyrazili do jeskyně s jezírkem a otevřeným stropem, což se rozhodně nevidí každý den, potom jsme jeli na jednu z nejhezčích pláží, kde jsem si vyzkoušela paragliding (o čemž vám povím i v samostatném článku brzy). Čtvrtý den jsme šli na opuštěnou pláž pod klášterem Sisia a večer jsme se jeli podívat na zvláštní maják v hlavním městě Kefalonie. Video je na konci článku:)

Třetí den ráno jsme se sbalili a jeli severně směrem na městečko Sami, kde se nachází podzemní jezírko a jeskyně s částečně otevřeným stropem - Melissani. Po zaplacení vstupného (7 eur!) se šlo podzemní chodbou ve frontě až k jezeru, kde se naskočilo do loďky a svezli vás po celé jeskyni (v zastřešené i nezastřešené části). Byli jsme tam kolem poledne tak slunce svítilo relativně do vody - no krása. Ale bylo tam hrozně moc lidí (hlavně Španělů, což mě překvapilo), takže jsme se projeli a hurá na pláž!


Vyrazili jsme na celkem populární pláž na západním pobřeží - Myrtos beach. Sjíždí se k ní po serpentinách a i když tam bylo hodně lidí, tak díky tomu, že je to jedna z větších pláží, jste nikomu neskákali po hlavě. No a právě tam jsem se proletěla na paraglidu, což byl super zážitek a rozepíšu se o tom v samostatném článku již brzy!


Druhý den ráno jsme vyjeli směrem ke klášteru Sisia. Novému i starému - jsou totiž dva. Přijedete k novému, pokračujete z kopce k ruině starého a pak dále dolů z kopce na pláž, kde jsme byli my a asi další 4 lidi - thats it. Sice šlapat ten kopec pak nahoru v tom horku bylo opravdu výživné, ale i tak to stálo za to.


Z pláže jsme se pak ještě slavili do Lidlu do hlavního města Argostoli a hned se u toho zašli podívat i na zvláštní maják kousek odtud. Připádá mi tak typicky řecký, akorát prostě nevypadá jako ty klasické vysoké majáky. Hned vedle byl ještě mlýn, který chtěla vidět mamka, tak jsme se tam zastavili a pak už jeli na ubytování.


A teď už video:

Již brzy vyjde den pátý a šestý!

You Might Also Like

11 komentářů

 1. Ta pláž Myrto je nádherná!!! Já tedy nejsem takový ten plážový typ, ale na tuhle bych se mohla dívat celé dny^^ Jinak na ten článek o paraglidingu se moc těším!

  OdpovědětVymazat
 2. Tá úvodná fotka je fakt parádna,wau! ♥ ja som bola tiež už v grécku, ale na ostrove rodos a bolo to podobné ako toto, proste nádhera. No a na pláž Myrto by som sa hned chcela pozrieť!

  OdpovědětVymazat
 3. To musí být úžasné... Je vidět, že si to vážně užíváš :)

  OdpovědětVymazat
 4. Vau, tak to musela byť skvelá dovolenka! Tá jaskyňa, to vyzerá byť niečo úžasné! V Grecku som ešte nebola, tento rok som tam mala ísť na 4 mesiace na prax ale kvôli priateľovi som nešla:/

  Letná giveaway na blogu!

  OdpovědětVymazat
 5. nádhera!!! ja normálne ani neviem čo mám povedať! neviem sa vynadívať na tie fotky! tá jaskyňa musela byť neuveriteľný zážitok!
  Ivana xx

  OdpovědětVymazat
 6. Ty první dvě fotky jsou opravdu krásné. :) Rozhodně to musela být super dovolená.

  Můj blog: BY CORRA

  OdpovědětVymazat
 7. Máš moc krásný blog :) a můj odběr :) koukni se třeba i ke mně :)
  http://nicoleshyblog.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 9. Klárko, můžu se prosím zeptat, jakým fotíš foťákem a kde upravuješ fotky? Je paráda se na ně dívat (:

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám zrcadlovku Canon EOS 600D a konkrétně tyhle fotky jsou foceny základním objektivem 18-55mm ale na portréty a tak požívám pevnou 50tku;) Fotky pak upravuju v Zoner Photo Studiu 15, ktery se da stahnout z netu;)

   Vymazat
 10. Tak to jsou úplně nejhezčí amatérské fotky, které jsem viděl. Fakt moc paráda, Řecko úplně miluji a ráda se koukám na fotky cestovatelů z Řecka. Opravdu moc pěkné fotky a blog.

  OdpovědětVymazat

Děkuji, že jste si našli čas a okomentovali tento příspěvek:)