Řecko 2016 | Příjezd na Kefalonii a první koupání

24.8.16

Řecká série pokračuje přejezdem z Lefkády na Kefalonii, což je další z Iónských ostrovů, ležící pod Lefkádou. Po přistání trajektu jsme museli přejet celý ostrov až na naše ubytovaní, které je značně na samotě, ale je velmi klidné, tiché a pěkné a dokonce vidíme i kousek na moře. No a pak další den následovalo první plnohodnotné koupání na dvou plážích!


Nejprve jsme se ráno museli pobalit a vyrazit z Vassilik směrem do Nidri, odkud měl vyplouvat trajekt na Kefalonii. Já s Barčou jsme před odjezdem ještě vyrazily do městečka, vyfotit si jedny pěkné schody a u té příležitosti si prolézt pár obchůdků, kde jsme mimo jiné koupili mamce k svátku sušení fíky, které víme, že má ráda.

Vyplouváme z Nidri

V přístavu v Nidri před odplutím trajektu panoval menší chaos. Byli jme tam dost v předstihu, tak jsme opět měli čas si prolézt ulici s obchody a já našla půl litrový Koppaberg, tak až se budeme do Nidri vracet, plánuji si jeden koupit, protože mňam! Po chaotickém naloďování jsme konečně byli na palubě a mohli jsme vyplout! Hurá!

Pobřeží Lefkády

Z lodi se to fotí samo a proto i tento článek a můj Instagram jsou přehlceny fotkami právě z lodi, protože prostě proč ne? Né, Řecko je opravdu nádherné. Plavba trvala hodinu a tři čtvrtě a skoro celou dobu jsme seděli na vrchní palubě a sledovali dalekohledem pobřeží (tedy hlavně TAŤKA sledoval dalekohledem pobřeží).

Na trajektu

Po příjezdu do pidi přístavu ve Fiskardu na severu Kefalonie, nás čekala cesta přes celý ostrov na jeho jihovýchod do Tzanaty, kde jsme měli mát zařízené ubytování přes stránku Airbnb u nějaké řečky, která tam má dům, ale žije v Anglii. Cestou jsme jeli podle navigace, která však nepočítala s tím, že jedna z cest, kde nás vedla, byla stržená, ale alespoň jsme tak měli příležitost se pokochat výhledem na poloostrov Asos, který můžete vidět níže.

Fiscardo - Kefalonie

Asos

Když jsme tedy našli náhradní cestu přes hory, dorazili jsme konečně na ubytování, Vyndali jsme klíče z trezoru a pasovaly do zámku JUCHŮ! Rychle jsme si pak jen odskočili do 3 km vzdáleného Porosu se okoupat a pak jsme šli spát, jelikož jsme byli KO.

Kato Lagadi beach

Druhý den ráno jsme to nechtěli hrotit a jeli jsme jen na kousek vzdálenou pláž Kato Lagadi, která je sice pěkná, ale zatím k ní byla asi nejsložitější cesta. Zaparkujete u cesty, pak jdete kolem svodidel dolů mezi keříky a nakonec jsou tam skály, které musíte seskákat a vyskákat tak kamzík. Však se podívejte na video!:D

Mounda beach

Po Kato Lagadi jsme se rozhodli kouknout se alespoň ještě na jednu a to na jižní Mounda beach, která je známá, že na ní karety (želvy) chodí klást vajíčka, což dokazuje i cedule níže. Pláž byla dlouhá a písčitá a hlavně dlouho mělká a teplá. Ale docela tam foukalo, takže jsme tam nezůstali dlouho.

Pozor, chráněné území mořských želv!

Ta cedule byla tehdy nejblíže, co jsme se želvám dostali. Ale opravdu to skončilo jen u cedule? Sledujte spoilery na další články na Instagramu @greiplovaklara!:D A teď už video!Pokračování s dalšíma dvěma nabitými dny příště!

You Might Also Like

15 komentářů

 1. wow veľmi pekné fotky, určite si si to tam užila! ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě tu jsem:) píšu jen s několikatidenním zpožděním:) A je to tu super:P

   Vymazat
 2. krásne prostredie! :) tento rok som nebola na takejto "typickej" dovolenke, a trošku mi to chýba:) užívaj aj naďalej :)
  MakeUpByVeo

  OdpovědětVymazat
 3. Myslím, že se říká Řekyně a ne Řečka :D Ale fotky krásné, hned bych jela!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vím, opravily mi to i automatické opravy:D ale zase nepotřebuju být na mém blogu 100% spisovná podle PČP;) píšu spíše tak jak mi to jde "od hudby";) Díky za pochvalu fotek, Řecko se fotí samo:P

   Vymazat
  2. Vždyť jo, to neměl být rýpanec, jen mě to strašně pobavilo :D

   Vymazat
  3. Jo jo chápu:D zní to prostě jinak:P ale pro nás v Ostravě je Řekyně moc dlouhá:DD

   Vymazat
 4. Nádherné fotky! Normálne by som sa hneď zbalila a vyrazila zase do grécka! :))
  Ivana xx

  OdpovědětVymazat
 5. O těhle místech jsem slyšela poprvé az u tebe na blogu.. A docela se tomu divím, musí tam byt opravdu nádherně!! Užívej si to tam!❤️ Jinak vidět ty karety musel byt zážitek sám o sobě :)

  OdpovědětVymazat
 6. nádhera, veľmi by som chcela ísť na dovolenkuu :)))

  OdpovědětVymazat
 7. Wau krásne fotky plné slnka a vody! :) Ja by som sa tiež veľmi chcela pozrieť do Grécka. :) Hlavne teda na ostrov Santorini :)))
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 8. Kráne fotky, vyžaruje z nich skvelá atmosféra slnečného Grécka, veľmi by som sa tam chcela pozrieť od detstva (odkedy som čítala Grécke báje a povesti :D ). Tie karety- skvelé. Uži si to tam, najradšej by som da zbalika a pricestovala tam tiež :D

  OdpovědětVymazat
 9. Krásne fotky! Ja som v Grécku bola raz asi pred 9 rokmi a bolo super! My sme boli na ostrove Rhodos :)
  Caroline ~ Giveaway

  OdpovědětVymazat

Děkuji, že jste si našli čas a okomentovali tento příspěvek:)