Řecko 2016 | Poslední dva dny na Kefalonii

13.9.16

Tak a jsou tu poslední dva dny strávené na Kefalonii. Stále přetrvávalo zamračeno, ale i tak jsme vyrazili na pláž, jelikož teplo bylo stále. Jeli jsme znovu na písečné pláže na jihu a dokonce jsme stihli dvě. Další den jsme pak začali ráno v kavárně mezi skalami a náš pobyt a Kefalonii jsme zakončili na známé pláži Antisamos.

Devátý den ráno jsme tedy opět vyrazili jižně na již jednou zmiňovanou Mounda beach, kde hnízdí želvy. Dokonce tam seděl pán od ochránců zvířat nejspíše, který jedno hnízdo odkryl, spočítal kolik vajíček v něm je a zase ho přikryl.


Nebyly skoro žádné vlny a tak byla ve vodě dobrá viditelnost. Já strávila den v podstatě jen sběrem mušlí, které na pláž vyplavila voda, když několik dní předtím foukalo a vlny je vyplavily. Nasbírala jsem jich plný sáček a plánuju z nich vyrobit nějaké pěkné dekorace.


Po Mounda beach jsme jeli hledat ještě menší pláž - Pesadu. Tu jsme nakonec skutečně našli, byla taková menší, ale s nádherným pískem. Ta jsme se tam okoupali a ještě se jeli naposledy podívat na želvy do hlavního města, jelikož jsme od něj byli už jen kousek.


Desátý den ráno jsme zahájili v kavárně mezi skalami, kterou mamka našla na nějakém blogu. Měli jsme štěstí, že tam byl zrovna volný stůj, jinak tam bylo pořád narváno. Poté jsme vyrazili na pláž Antisamos, kde se natáčel film "Mandolína kapitána Corelliho".


 No a to vše je shrnuto ve videu:)
Příště se uvidíme u předposledního článku z Řecka, kde už budeme na Lefkádě!

You Might Also Like

6 komentářů

 1. To je krása :) Uplne jsk to teď čtu tak brecim, ze uz skončili prázdniny :D Tobě uz to na Muni taky začalo?:)

  OdpovědětVymazat
 2. Jaké krásné fotky, hned bych se někam na dovču vrátila :-).
  Ennepenne.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Krásne fotky :) Mini pláž vyzerá veľmi pekne!
  Caroline

  OdpovědětVymazat

Děkuji, že jste si našli čas a okomentovali tento příspěvek:)