Řecko 2016 | Přejezd na Lefkádu a má nej pláž!

19.9.16

Tak a je tady předposlední článek z Řecka. Čekal nás odjezd z Kefalonie a tak jsem se po cestě na trajekt zastavili ještě v městečku Asos, okoupali si na malé pláži a dali si kafe v přístavním městečku Fiscardo odkud jsme odpluli na Lefkádu, ubytovali se, zašli si na večeři do naší oblíbené taverny a druhý den jsme vyrazili na moji nejoblíbenější pláž - Megali Petru. V článku opět fotky a na konci video!
Ráno jsme se rozloučili s naším ubytováním a vyrazili jsme směrem na sever ostrova odkud měl odjíždět trajekt. Cestou jsme se ještě zastavili v městečku na poloostrově Asos, nad kterým je hrad, kam jsme ale bohužel nešli. I tak mělo městečko ale něco do sebe.


Pak jsme vyrazili do přístavu ve Fiscardu, ale ještě předtím jsme zastavili u jedné malé pláže, kde je mamka s taťkou ještě naposled okoupali. Pak jsme si ve Fiskardu zkrátili čekání na trajekt prohlídkou obchodů a ledovým kafem. No a odfrčeli jsme zpět na Lefkádu.


Na Lefkádě jsme se ubytovali a vyrazili jsme na večeři do naší oblíbené taverny v městečku Evgiros. Nic se tam za tu dobu nezměnilo a souvlaki (špíz s kuřecím masem) a tzatziky, které jsem tam měla byly jako vždy výborné. A cestou domů jsme na cestě viděli sedět sovu!


Druhý den jsme vyrazili na již dobře známou a mou velmi velmi velmi oblíbenou pláž Megali Petru, což v překladu znamená "Velký kámen". Proč se tam jmenuje posuďte sami z fotek. Moc ve videu není, Ale snad vám to ty fotky vynahradí.


Měli jsme štěstí, že moře bylo klidné, jelikož jsme tam zažili i dny, kdy byly vlny tak vysoké, že jsem se málem ani nemohli jít okoupat. A hlavně tím, že nebyly vlny byla voda krásně teplá a byla jsem v ní velmi často.


Poprvé jsem letos také došla až na její konec, kde končila skálou, kterou jsme ale obešli vodou a našli další menší pláž a hned za ní další kde byli dva lidé. Dostat se tam autem asi nedá, ale pěšky a po vodě to není problém.  


A teď už slíbené video:
A příště celou řeckou sérii zakončíme posledním článkem!:)

You Might Also Like

6 komentářů

 1. woow krásne fotky :) tá pláž je neskutočná :) šla by som sa tam pozrieť niekedy

  OdpovědětVymazat
 2. neskutočná nádhera! more by som potrebovala :)

  OdpovědětVymazat
 3. Krásné video! Kéž bych se svých cesta taky uměla vytvořit něco takovýho :)

  OdpovědětVymazat
 4. Moc pěkné fotky, ale to už tady asi ani nemusím zmiňovat. To je jasné prostě. :) Video moc pěkně sestříháné. Líbí se mi na něm hlavně to, že prostě vidíme skoro každý váš krok, to je super. :) A díky tomu, že jsi ve skluzu se alespoň ještě přenesu do letních volných chvil ♥

  enthusias-ter.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat

Děkuji, že jste si našli čas a okomentovali tento příspěvek:)