Rouen, Étretat & Honfleur

23.8.17

Jako součást našeho výletu do Francie jsme jeden den navštívili i tyto tři městečka. A už v tom prvním jsme usoudili, že taková menší malebná městečka se nám líbí mnohem více, než metropole typu Paříž. Jako první jsme navštívili Rouen, pak pobřežní vesničku s útesy jménem Étretat a nakonec staré přístavní městečko Honfleur.

-Rouen -

Do Rouenu jsme vyjeli ráno z našeho ubytování kousek za Paříží. A hned jak jsme došli do jeho historického centra, tak jsme došli k názoru, že menší městečka jsou vlastně daleko krásnější než ty velká a profláknutá.

Naši prohlídku jsme zahájili u kostele, který se nám moc líbil, jen byla škoda, že se zrovna ten den nedalo jít dovnitř. Tak jsme pak uličkami pokračovali k velké Rouenské katedrále, kterou malovala spousta slavných francouzských malířů. Ta už otevřená byla, tak jsme si to obrovské monstrum prošli.

Po katedrále jsme pak pokračovali dále do městečka směrem k orloji. Zajímavostí je, že neukazuje minuty, ale pouze hodiny, jelikož v době jeho sestrojení lidé přesné minuty znát nepotřebovali. To začalo být potřeba až s počátky fungování železnice.

Došli jsme až na náměstí, kde byla upálena Johanka z Arku. Tam jsme pak měli rozchod, prošli jsme si tržnici nakoupili jsme si jídlo a vydali jsme se k autobusu, který nás převezl do dalšího městečka.


- Étretat -

Tím dalším městečkem byl Étretat. Étratat je malé městečko na pobřeží, které lemují křídové útesy. Je zde v podstatě jedna hlavní ulice s obchůdky se suvenýry, která vás dovede na pláž, ze které se napravo i nalevo dá dostat nahoru na útesy.

Ačkoliv jsme v Étretatu měli krátký rozchod, stihli jsme se s Vojtou podívat na obě strany útesů. Pokud vám můžu poradit, když přijdete na pláž, jděte rovnou vlevo, je to tam pěknější a delší než vpravo a stojí to vážně za to.

Mezi nejznámější útesy zde patří jeden co vypadá jako slon, který si namáčí chobot ve vodě a hned vedle něj další, co vypadá jako jehla, nebo se mu tak alespoň přezdívá. Dokonce jsme vzadu viděli i maják.

No a pak už byl zase čas na přesun autobusem do naší třetí destinace ten den, do přístavního městečka Honfleur. Tam jsme se dostali po přejetí Pont de Normandie, což je lanový dálniční most přes ústí řeky Seiny, který měří přes 2 kilometry.


- Honfleur -

Náš den jsme tedy zakončili v malebném městečku Honfleur. Honfleur mělo dlouhou a bohatou historii a díky vybudování většího přístavu ve vedlejším městě Le Havre si zachovalo svou historickou podobu.

Jelikož se nachází v regionu Calvados, který je známý výrobou calvadosu a cideru z jablek, na každém kroku jste tam měli možnost calvados nebo cider ochutnat, čehož jsme samozřejmě využili. A jelikož nám to fakt chutnalo odcházeli jsme nakonec i s ciderem i s calvadosem.

K cideru jsme si pak ještě koupili bagetu a nějaké jídlo a vypili a snědli jsme to pak před hotelem na večeři. Jinak v městečku je malý přístav se spoustou restaurací a barů a pak spousta malých úzkých uliček s obchůdky.

My jsme se šli podívat na původní dřevěný kostelík sv. Kateřiny, který je postaven zvlášť zvonice a zvlášť samotné tělo kostelu, aby když by hořelo jedno, tak aby vydrželo aspoň to druhé. A jak naschvál za ta léta nevyhořelo ani jedno (vsaďte se, že kdyby to postavili dohromady, tak to shořelo už dávno).


Celkově vám doporučuji navštěvovat i menší městečka než jen metropole nebo hlavní města. Má to zase jiné kouzlo.
♡♡♡

You Might Also Like

3 komentářů

 1. Ani o jednom městečku jsem ještě neslyšela, ale musely být nádherné! :) Já jsem ve Francii byla právě jen v Paříži, která mě nijak neuchvátila, takže bych příště Francii mnohem radši poznávala právě skrz takováto malebná městečka :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
 2. Kromě Honfleuru jsem byla na všech těch místech :) je to tam krásné a tvé fotky mi úplně připomínají ty mé před třemi lety :)

  Lady Lenna

  OdpovědětVymazat
 3. Francúzsko musím raz precestovať, celéé ,juuj tak čarovná krajinka . Máte naozaj krásne fotky

  OdpovědětVymazat

Děkuji, že jste si našli čas a okomentovali tento příspěvek:)