Jižní Morava | Naučila jsem pivaře pít víno


Ach Jižní Morava... Jedno z mých srdcových míst. Naposledy jsem tu byla (když nepočítám své studium v Brně) před více než 10 lety, ale i tak jsem si hned Jižní Moravu oblíbila a řekla jsem si, že se sem určitě zase někdy podívám. A světe div se letos to vyšlo! A tak se jelo na Pálavu, konkrétně do Horních Věstonic. Ubytování jsme měli přes stránku www.cirkevnituristika.cz a ačkoliv nejsme věřící, bydleli jsme vedle kostela na faře.
Jednalo se o takový cyklo-zážitkový výlet. Jezdilo se na kole, ale do toho jsme stihli navštívit Svatý kopeček v Mikulově, jeskyni na Turoldu, koupat se v lomu u Mikulova, navštívit židovský hřbitov v Mikulově, Dívčí hrádek, Sirotčí hrádek, vrchol Děvín a skály pod ním, Valtický zámek a jeho mučírnu, meruňkobraní a klobáskobraní a bůh ví co všechno ještě.
Samozřejmě že jsme také jezdili na kole. Náš nejdelší cyklovýlet byl na trojmezí, alias soutok Moravy a Dyje, který měl celkem 108 kilometrů. Když vezmeme v úvahu fakt, že jsme měli sice super počasí, ale bylo opravdu hodně teplo na ježdění na kole, tak jsem na sebe hrdá. Jinak jsme s Vojtou v součtu všech výletů najeli něco přes 300 kilometrů. 
Ale stejně všichni víme, co je na Jižní Moravě nejlepší... víno♥. Ano zní to mírně alkoholicky, ale je to prostě tak. Jednou jsme s Vojtou cestou z kola objevili malé vinařství v Horních Věstonicích, které vedl takový milý chlapík a okoštovali jsme pár vzorků. No a pak už jsme nechodili nikam jinam! Škoda, že se jejich víno dá koupit jen tam. Takže kdyby jste měli někdo cestu kolem Horních Věstonic určitě se zastavte do Vinařství Chovanec.
Paradoxně nemám z foťáku žádnou fotku z kola ani z vinic nebo se sklenkou či lahví. Ale možná je to i dobře, protože jsme toho vypili celkem dost. A když už i na faře je sklípek, tak to je opravdu co říct. Sice prázdný, ale my díky objevu pana Chovance neměli problém ho hravě doplnit.
Krásný byl i podvečerní výlet na Sirotčí hrádek a stolovou horu, kde jsme sledovali balóny, které od tamodtud vzlétaly a západ slunce. Aspoň jsme si na chvíli odpočinuli od těch veder, co ten týden byly všude v ČR. A když už já milovník tepla řeknu, že bylo vedro, tak se to fakt nedalo (přes den OK, ale v noci spát bylo peklo - DOSLOVA).
Jinak jsme samozřejmě museli navštívit i mé srdcové městečko a to Mikulov. A to hned několikrát, jak jsem psala výše. Dokonce jsme si počkali i na západ slunce, jen škoda, že nás nenapadlo vzít si s sebou víno a popíjet ho při té kráse.
Jo a P.S. Naučila jsem pivaře pít víno...♡

Klára Greiplová

Phasellus facilisis convallis metus, ut imperdiet augue auctor nec. Duis at velit id augue lobortis porta. Sed varius, enim accumsan aliquam tincidunt, tortor urna vulputate quam, eget finibus urna est in augue.

12 komentářů:

 1. Díky moc za ten tip s církevním ubytováním, to jsem vůbec neznala! Vypadá to, že sis to fakt užila. Na Jižní Moravě jsem byla tak jednou v životě, ale je pravda, že je to tam úžasný! Jo a taky je tam tepleji než tady v Praze :D :(

  OdpovědětVymazat
 2. No jo, Morava. Pro mě nejlepší místo na světě! Jsem ráda, že tady žiji. :)
  Až sem zase příště zavítáš, určitě se někde zastav na hody. Lidi jsou tady přátelští, což potvrdil i můj přítel z Čech. Sotva se s někým seznámil a už spolu chlastali v šenku. :D

  OdpovědětVymazat
 3. Zase a znovu se udivuji nad tvými fotkami :O ♥

  FIT MADDIE

  OdpovědětVymazat
 4. Nádherné fotky! ♥ Na jižní Moravě jsem byla snad jednou, jako malá, ale na vínu ještě ne, snad to vyjde třeba příští rok :)

  OdpovědětVymazat
 5. To je náhodička. :) Bydlím ve Valticích a vždy mě potěší vidět o tom malém městě jiný pohled. Fotky jsou moc pěkné. :))

  OdpovědětVymazat
 6. Krásne fotky ! Hlavne tá prvá tá je mega :O :)
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 7. Morava je krásná. Sama jsem nějakých 15 let bydlela kousek od Hodonína a přesně vím o čem mluvíš. Nedávno jsme se přestěhovali na úplný druhý konec republiky a chybí mi to. A hlavně to, že tu na mě všichni hledí a nechápou můj přízvuk :D ..Jinak já jsem bohužel přítele který pije pivo má víno nikdy nenaučila :/:D

  MagicBeautyLife

  OdpovědětVymazat
 8. téda, každá jedna fotka je neuveriteľne krásna :) hlavne tá úplne prvá! som tvoj nový follower ;)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovědětVymazat
 9. Krásne fotky! Ja som v rámci Česka bola zatiaľ len v Prahe (aj teraz som tu - na Erasme), no pevne verím, že sa mi podarí precestovať aj pár iných miest :)
  Caroline

  OdpovědětVymazat
 10. Krásný fotky... jo a - lepší víné než pivo! ♥
  Sarushef blog

  OdpovědětVymazat
 11. Dneska jsem si udělala konečně čas na čtení všech mých oblíbených blogů a tvůj jsem samozřejmě nemohla vynechat! A jak jsem to tak četla, tak jsem ráda, že mi tady vedle nočního stolečku stojí láhev vína, protože jsi mi udělala chutě. Bohužel ta španělská nejsou ani zdaleka tak skvělá jako ta naše z Moravy :/
  Výlet každopádně vypadá skvěle a hrozně se mi líbí to ubytování na faře, takže to navrhnu našim a mohli bychom taky takhle vyrazit společně. ♥
  A co se týče Vojty a pití vína, jsem ráda, že jsi ho to naučila, protože máš alespoň parťáka k Mostu, když já tam teď nejsem :/ ♥

  EnthusiasTer

  OdpovědětVymazat

Děkuji, že jste si našli čas a a zanechali mi zde vzkaz :)