Lefkáda part 6. - pláže 1/2

27.1.16

A je to tady!! Poleva na našem Lefkáda dortu! Původně jsem to chtěla nacpat do jednoho článku, ale zjistila jsem že to je nemožné. První část vyjde tedy toto úterý a druhá ve čtvrtek a to další úterý tedy již ta slibovaná poslední část. Připravte si nervy a čas na i tak dlouhý článek plný fotek a textu! Nebudu se zdržovat dlouhým úvodem a půjdeme rovnou na to. Pláže jsem seřadila od severu k jihu a jedná se o páže na západě (popřípadě jihu) ostrova. A myslím, že to fakt stojí za to! Tak šup do celého článku a čteme:)

h
Moje nejoblíbenější pláž (název v článku)

Pefkoulia
Začneme tedy nejsevernější pláží, kterou jsem navštívila. Pláže na severu (ještě více na severu než takhle) jsou celkem větrné, takže je hodně využívají windsurfaři a kiteři. I tady ještě občas silněji foukne. Je to jedna z takových obyč pláží, ničím vás neuchvátí, ale většinou ani nezklame. Jezdíme tam, když potřebujeme zabít den času nebo na západy slunce (třeba když přijedeme na Lefkádu, tak se večer jdeme okoupat, jen na západ slunce na nějakou takovou pláž, jako je Pefkoulia). Mínusem téhle pláže jsou určitě vosy, které tu mají asi nějaké hnízdo, protože hned jak vytáhnete svačinu, máte kolem sebe nejméně celý roj.

Agios Nikitas, Pefkoulia beach, Lefkada/ Αγιος Νικητας,Παραλια Πευκουλια, Λευκαδα
Pohled na pláž

IMG_9360
Pefkoulia (v pozadí Ag. Nikitas)

Milos
Když jdeme dále směrem na jih, najdeme tam ještě městskou pláž městečka Agios Nikitas, ale o té se bavit nebudeme, protože hned vedle je něco mnohem lepšího a to je pláž Milos. Tahle pláž je jedna z těch hůře přístupných, je to totiž ta, na kterou se musíte škrábat přes kopec. Další cesta je pak jen lodí, kterou nemáme a navíc tam jsou dost často velké vlny. Takže projdeme městečkem Ag. Nikitas, najdeme velmi nenápadnou odbočku a stoupáme. Nejdříve po schodech, pak pěšinkou v lesíku, pak už jen pěšinkou bez lesíku, kdy na vás pere slunko, až se konečně doškrábeme na vrch kopce. Tam vždy doplníme palivo a jdeme ještě kousek, když se před námi konečně ukáže krásné panorama pláže Milos. Máme ji pod sebou jako na dlani. Fotíme jako šílení a pak přichází na řadu sestup prašnou pěšinkou v křoví. Když to bludiště prolezeme, ocitneme se na krásné písčité pláži. Platí pravidlo, že čím dále jdete, tím méně lidí tam je. A taky tím měně oblečení mají na sobě:D Vždy tu narazíme na nějaké Čechy, protože cizincům se prostě moc přes ten kopec nechce;) Skoro nikdy jsem se tam nekoupala, protože většinou tam jsou obrovské vlny nebo nejsou vlny, ale je ledová voda, kterou tam přinesly velké vlny z předchozího dne. Někdy to prostě nevychytáte no.

bj
Poled z kopce

DSC07373
Vlny a barvy moře

DSC07387
Snažíme se neutopit

IMG_8749
Stahují se mračna


Kratičký záznam mojí sestry z vršku kopce (jen tak pro představu)

Kathisma
Po takovém Milosu, je tahle o kousek jižnější pláž zklamáním. Což o to, pěkná možná asi je a dá se dokonce dojet autem až k ní, ale to je asi i zároveň její mínus, protože hned u ní stojí kemp, pár ubytování a na pláži samotné jsou lehátka a furt vás tam otravují černoši, kteří vám nabízejí hodinky, kabelky a podobné capiny. Byli jsme tam asi jen jednou co si tak pamatuji a navíc tam příšerně fučelo a pořád nám odlétal stan. No nevzpomínám na to nějak dobře a o tom vypovídá i fakt, že už jsme tam víckrát nejeli.

Пляж Катизма в Греции, фото 10
Lehátka na Kathismě

Пляж Катизма в Греции, фото 8
Full...:/

Avali
Dlooouhatánská pláž na kterou se dostaneme serpentýnama prudce dolů z městečka Kalamitsi (kde jsme bydleli první rok co jsme byli na Lefkádě, kdo četl článek ubytování a pamatuje si, tak ví). Když jsme tam bydleli používali jsme ji jako pláž když se nám nechtělo nikam daleko nebo taky v den odjezdu a příjezdu, kdy je to prostě jen "okoupat a jdeme". Už jsme tam byli taky na západ slunce. Je to taková písková pláž s tmavším pískem až kamínky a v moři jsou takové větší šutry, ale je to v pohodě, určitě nepotřebujete boty do vody.

IMG_5362
Avali z cesty

IMG_5230

Kavali Kefta a Megali Petra
Ááá dostáváme se k mojí srdeční pláži. Vždy za pobyt jdeme na jednu až tři pláže dvakrát a Megali Petra se prostě opakuje vždycky. Ano, je to taky ta pláž na fotce, kterou jsem použila jako úvodní.Proč jsou v názvu ale dvě pláže? Protože to není tak jednoduché. Jedete serpentýnama dolů jako by na Avali, ale neodbočíte doprava a pokračujete na místo toho doleva. Tam sjedete dalších pár zatáček a dorazíte k takovému malému parkovišti, tedy jsou tam dvě, jedno placené a jedno neplacené, ale komu by se chtělo platit, že? Zaparkujeme auto a jdeme kolem baru na malou plážičku s lehátky mezi obrovskýma šutrama se jménem Kavali Kefta, ale tahle pláž nás nezajímá. Nasadíme batohy a vyrážíme doleva mezi kameny, kde prostě ani není cesta a pokračujeme stále dál. Někdy musíte nějaký přelézt, přeskočit nebo se protáhnout úzkou skulinou mezi skálou a šutrem a mezitím se vedle vás o kameny rozbíjí vlny a krásně to stříká. A pak se najednou před námi objeví světlá písečná pláž a průzračně modré moře, ve kterém je sem tam velký šutr, ze kterého se dá skákat. Tuhle pláž miluji! Mohla bych tam být každý den dovolené a asi by mě neomrzela. Někdy jsem nedošla až na její konec, né proto že by byla tak dlouhá, ale když přejdete za určitou skupinu kamenů, už jsou tam samí naháči a je fakt zvláštní procházet se tam kolem nich s foťákem. Ale i tak tahle pláž byla, je a bude mojí nejoblíbenější pláží a doufám, že se tam ještě někdy vrátím:)

d
Kavali Kefta

DSC07950
Kamzíci

IMG_9197
Vlna

IMG_2060
Megali Petra (Velké kameny)

IMG_2131
Z tou vlnou na tom kameni někde sedí taťka:D

IMG_9138
Pláž

Gialou
Nevím, o téhle pláži všichni básní, ale mě teda nijak neoslnila. Dá se k ní dojet autem, zase docela velkýma serpentýnama mezi skalami (myslím, že právě od tama pochází velká rýha na pravé straně našeho auta). Nejen že se tam dá dojet autem, ale dokonce i karavanem a proto je jich tam vždy nepřeberné množství. Nejčastěji jsou tu k vidění Němci, Rakušáci, Bulhaři a Italové. A vedle karavanů je tu i pár stanů. Na začátku pláže je pár lehátek a nějaké pojízdné občerstvení, ale ta pláž je zase tak obrovská, že když jdete dále dozadu, jste na ní prakticky sami. Letos to byla pláž, kterou jsme měli nejblíže, tak jsme tam byli poměrně často. To, že se dá dojet autem až k ní je super vlastně i proto, že je to jedna z těch pláží, kdy můžeme použít náš člun z Kazachstánu:D

Příjezd

DSC07486
Procházka po pláži

DSC07502
To s tím kruhem je ségra;)

bv
Taťka na člunu

Tak to je první várka pláží a ve čtvrtek se můžete těšit na další dvě západní pláže, z toho jedna je v žebříčku nejhezčích pláží světa a na tu druhou vede přes 300 schodů, a pak na jižní pláže, které taky určitě stojí za to, protože si na nich vždy odpočineme od vln a zašnorchlujeme si. Tak doufám, že vás uvidím ve čtvrtek u pokračovaní;)

You Might Also Like

0 komentářů

Děkuji, že jste si našli čas a okomentovali tento příspěvek:)