PARIS 2015 | DAY 1

27.1.16

paris1

Tak a mám za sebou první akci letošních prázdnin. Udělali jsme si s Vojtou výlet do Paříže, a tak jsem se rozhodla vám moje zážitky nějak nadávkovat. Netuším jak často budou články o Paříži vycházet, protože za chvíli jedu zase do Chorvatska, mám brigády a ještě musím zpracovat fotky ze svatby, kterou jsem fotila už na začátku června, takže tady vidíte v jaké jsem skluzu:D

Rozhodla jsem se pro vás sestříhat z každého dne videa a do článku hodit fotky a popis míst, která jsme navštívili. Vždy první a poslední den jsem spojila dohromady s cestou. Jeli jsme autobusem Eurolines z Prahy. Zpáteční autobusová jízdenka do Paříže a zpět sále jednoho 2400 korun. Do Prahy jsme jeli Leo Expresem a z Prahy do Ostravy při zpáteční cestě, pak Regio jetem, aby nás to vyšlo co nejlevněji.

Ubytovaní jsme byli v hotelu Ibis Budget Porte de Bagnolet na okraji centra Paříže, hned vedle obchodního centra v jehož garáži měly nádraží autobusy Eurolines a konečná zastávka linky metra č. 3. Měli jsme klasický dvoulůžkáč s koupelnou, kde byla i vana. Pokoj bude vidět v posledním videu ze čtvrtého dne. Na 3 noci nás oba dohromady vyšel na 3300 korun.

---------------------------------------------------------------Pařížské katakomby
Po příjezdu do Paříže (v 7:00) jsme zamkli kufry v hotelovém trezoru a vyrazili jsme do ulic. Naší první zastávkou byli Pařížské katakomby. Byla tam děsná fronta a to jsme tam byli hodinu a půl před otvíračkou, která byla v 10:00! Do katakomb jsme se dostali až v 11:30. Za vstupné jsme patili 8 euro každý. Šlo se 130 schodů dolů a pak tam byly asi 2 km chodeb. První byly jen takové obyčejné, ale pak jsme se dostali až k těm, ve kterých jsou ostatky tisíců lidí. Byla to taková zvláštní atmosféra. Škoda, že jsme neměli nějaký pořádný výklad, protože ten audioguide, co jsme si pujčili, byl absolutně na prd.

IMG_9586

IMG_9588

IMG_9590

Sacre-Coeur
Po katakombách jsme jeli zpět na hotel, kde jsme se konečně ubytovali. Dojedli jsme poslední řízky z domu a na chvilku jsme si odpočinuli po té dlouhé cestě. Cca o půl čtvrté jsme opět vyrazili. Naší další zastávkou byla bazilika Sacre-Coeur, na kterou jsme se moc těšili. Už jízda metrem byla zážitek protože trasa 2, kterou jsme se tam dopravovali, vedla chvíli i nad zemí, takže jsme měli možnost sledovat Paříž zase z jiné perspektivy. Sacre-Coeur je nádherný. Ale je na kopci, kde vede tak milion schodů, bylo strašné vedro a bylo tam 8397297820942792 lidí a hlavně černochů, kteří vám furt něco cpali. Ale je od tama pěkný výhled na Paříž. Byli jsme i věvnitř(vstup byl zdarma pro všechny), ale z venčí mě teda nadchl více.

IMG_9595

IMG_9601

Moulin Rouge
Od Sacre-Coeur jsme se pěšky vydali k Moulin Rouge. Cestou jsem si v tom vedru dala zmrzlinu. Moulin Rouge leží na ulici plné bordelů a podobných podniků, ale nalézt ho naštěstí nebyl problém. Chvilku jsme u něj postáli, vyfotili jsme si ho a šli jsme dál.

IMG_9608

Vítězný oblouk
U Moulin Rouge jsme hupsli na metro a vydali se smrem k vítěznému oblouku. Tam je vstup zdarma do 26 let, takže jsme for free vystoupali opět asi milion schodů nahoru, odkud byl krásný výhled na Paříž, konkrétně na La Defense a Eiffelovku apod. Nahoře jsme strávili docela dost času a paK jsme si prohlédli ještě vnitřek oblouku. Nakonec jsme se vydali na naší další zastávku.

IMG_9610

IMG_9613

IMG_9616

Invalidovna (z venku)
Měli jsme ještě dost času do večera a do tmy vůbec tak jsme se metrem svezli k Invalidovně, která však už byla zavřená. Tak jsme tam před ní chvíli seděli a hledali co by jsme mohli děla dále. Já navrhla Pantheon a Vojta Lucemburské zahrady a jelikož to bylo blízko u sebe tak jsme jeli.

IMG_9626

Pantheon
Opět jedna z památek v mírném kopci, ale cestou k němu jsme objevili jednu super pekárnu? kam jsme pak ještě několikrát za nás pobyt zašli. Bphužel už byla taky zavřený, ale i z venku se mi strašně moc líbil.

IMG_9634

Lucemburské zahrady
Den jsme zakončili v Lucemburských zahradách. Leží kousek od Pantheonu a je tam na Paříž klid a ticho. Všude jsou tam zelené židličky, které si můžete vzít a přenést kamkoli po parku a jen tak si na nich posedět. U nás už by byly ve sběru. V Lucembruském paláci, který zde leží, sídlí parlamet Francie, takže zde obcházejí policejní hlídky, ale na druhou stranu vás tam neotravujou žádní černoši s pidi Eiffelovkama.

IMG_9641

IMG_9639


A co vy a Paříž? Líbí se vám? Byli jste tam? Nebo by jste ji chtěli navštívit?

You Might Also Like

0 komentářů

Děkuji, že jste si našli čas a okomentovali tento příspěvek:)