PARIS 2015 | DAY 3

29.1.16

paris3
Tak a mám tu pro vás sestřih a fotky z našeho třetího dne v Paříži. V tomto dni jsme navštívili moderní čtvrť La Defence, pak jsme se prošli v Louvru a viděli například Monu Lisu, Venuši nebo Sedícího písaře, pak jsme vyrazili k Invalidovně na hrobku Napoleona Bonaparteho, poté jsme vyrazili na nákupy suvenýrů pod Sacre-Coeur a den zakončili klasicky piknikem v Lucemburských zahradách. V článku vás čeká video a fotky s pár slovy, ke každému místu, které jsme navštívili.La Defence
Aneb moderní čtvrť Paříže. Je tu moderní vítězný oblouk a mrakodrapy. Jede se tam metrem č. 1 až na konečnou. Tím že byla neděle, tak tam skoro nikdo nebyl, protože u nich v neděli snad nikdo nepracuje. Alespoň tam bzl docela klid a ticho oproti celé Paříži, kde je neustálý ruch a davy turistu. Prošli jsme si to tam, vyfotili se a jeli jsme zpět do centra Paříže.

IMG_9773

IMG_9785

IMG_9799

Louvre
Vystoupili jsme z metra už někde v podzemí a objevili jsme, že u Louvru, je něco jako podzemní město se spoustou obchodů (povětšinou drahých). Brzy jsme našli vstup, který nám odhalila docela velká fronta, která ale naštěstí postupovala docela rychle. Po té frontě jsme se teprve dostali jakby pod tu skleněnou pyramidu. Stáli jsme frontu na lístky, ale nakonec se ukázalo, že když to máme mít jako mldší 26 let zdarma, že stačí u vchodu ukázat občanku. A tak jsme šli. První jsme šli do Antického Řecka najít sochu Venuše. V Řecku jsme strávili docela dost času, a očumovali jsme tam ty různé sochy. Venuši jsme opět našli podle davu lidí co byl kolem. Po Venuši jsme šli na Monu Lisu a zároveň jsme si prošli Da Vinciho obrazy. Pak už se Vojtovi nikam moc nechtělo, ale já jsem ho přemluvila ještě na Starověký Egypt, kde jsme viděli spoustu sarkofágů a také sochu Sedícího písaře. Pak už jsme jen 20 min, hledali záchod a pak východ. Ono se to nezdá, ale Louvre je totálně obrovský! Žít v Paříži, tak tam chodí tak jednou týdně, třeba vždy v sobotu na jedno oddělení, abych si to postupně nějak celé prošla a dejme tomu za pár měsíců bych měla celý Louvre. Vyfotili jsme se pak s pyramidou a šli jsme.

DSC_1185

IMG_9817

IMG_9843

IMG_9841

IMG_9828

Invalidovna
Po Louvru jsme se vydali k Invalidovně, kde je vojenské muzeum a hrob Napoleona Bonaparteho. Do muzea se nám nechtělo, jelikož jsme už jedno absolvovali a navíc vojenství není zrovna můj šálek kávy, tak jsme se šli podívat jen do hrobky. Nebyli jsme si jistí, jestli se tam platí nebo ne a tak jsme chvilku pozorovali lidi, jestli jsou mladí a jestli platí, ale nakonec tam přišla nějáká česká školní exkurze a od nich jsme vypozorovali, že se neplatí, tak jsme s nima šli dovnitř.

DSC_1206

IMG_9854

Montmartre
Po Invalidovně jsme jeli do čtvrti Montmartre pod Sacre-Coeur, jelikož tam chtěl Vojta mamce koupit tašku, na kterou jsme už nikde jinde nenarazili. Nakoupili jsme tu ještě pohledy, známky a pár dalších suvenýrů a vydali se směrem k Moulin Rouge. Po cestě jsme hledali nějký otevřený obchůdek, až jsme konečně nějaký našli a koupili si tyčinky, meloun a vodu a já si pak ještě u stánku koupila dva dloooouhatánské kyselé pásky a vydali jsme se směr Lucembruské zahrady.

-tady jsme nefotili-

Lucembruské zahrady
Ano a den jsme opět zakončili v Lucemburských zahradách. Sedli jsme si pod stromy, udělali si svoje ležisko a vybalili jsme sváču. Napsali jsme tam pohledy domů a mi nelepila známka, tak ji Vojta přilepil na ten pohled žvýkačkou, ale i tak ten pohled nakonec domů došel:D Seděli jsme tam tak 2 hodiny, vyfotili se, já si tam zašla na WC a jeli jsme zpět na hotel.

DSC_1232

DSC_1214

- 4, 9, 11, 12 jsou Vojtovy fotky :) -Brzy se můžete těšit na poslední - čtvrtý den našeho výletu do Paříže:)

You Might Also Like

0 komentářů

Děkuji, že jste si našli čas a okomentovali tento příspěvek:)