PARIS 2015 | DAY 4

29.1.16

paris4
A mám tu pro vás poslední den našeho výletu do Paříže. Můžete si oddechnout více už jich nebude;) Poslední den jsme ráno šli na Champs Élysées a pak už jen na hřbitov, hledat hroby slavných. Našli jsme například Edith Piaf, Oscara Wilda nebo Moliéra. Pak už jsme se vydali zbalit na hotel, který také můžete vidět ve videu z tohohoto dne. A pak už nás čekala jen cesta do Prahy naším autobudem společnosti Eurolines a pak cesta Regiojetem z Prahy do Ostravy. Tak se koukněte;)Avenue de Champs- Élysées
Slavná ulice, kde byl před nedávnem zakončen slavný zádvod Tour de France, je jako každý kout v Paříži, nacpaná lidmi. Je zde spoustu drachých obchodů. Některé jsme prošli, mezi nimi Disney shop, Mrecedes shop, pasáž s obchody s makronkami a tak dále. Ani jsme ji neprošli celou, jak je dlouhá! V polovině jsme sedli na metro a jeli k hřbitovu.

DSC_1303

DSC_1304

DSC_1300

DSC_1295


Hřbitov Pere Lachaise
Hřbitov jsme našli poměrně snadno. Jsou tam všude mapky, kde se který slavný hrob nachází, takže najít je nebylo těžké, nejvíce zabrat nám dal Moliére:) Ale bylo tam docela dost lidí, kteří tam očividně nešli za svými blízkými, ale hledat hroby slavných lidí, trochu morbidní, co?:D Jinak hřbitov mi docela připomínal Nový židovský hřbitov v Praze, jen to tam nebylo tak moc porostlé břečťanem. Ty velké krásné staroblé hrobky byly opravdu nádherné.

DSC_1313
Oscar Wilde

IMG_9916
Edith Piaf

IMG_9928
Moliére

IMG_9907

Tak a takové malé shrnutí nakonec. Bydleli jsme v hotelu Ibis Budget Porte de Bagnolet, tři noci nás oba vyšly na 3300 korun. Byl to pěkný hotel na okraji centra, dobře dostupný metrem i autobusy a hned vedle něj bylo nákupní centrum, kde jsme chodili nakupovat. Byli tam trezory, kam jsme si mohli schovat zavazadla než jsme se mohli ubytovat a v době, kdy už jsme pak nemohli být na pokoji, ale chtěli jsme jít ještě do města.
Autobus Eurolines nás do Paříže dovezl v sedm ráno a z Paříže do Prahy vyjížděl v 18:30. Cesta tam a zpět stála 2400 pro jednoho. Do Prahy jsme jeli Leo expresem a z prahy Regiojetem. V Paříži jsme si o víkendu kupovali celodenní jízdenku pro mladé na 3 zóny za 3,85 eura jednu a ve všední den celodenní jízdenku na dvě zóny za 7 euro pro jednoho.

Celkově mě tento výlet se vším všudy (ubytování, cesta, jízdné v Paříži, jídlo i Primark) stál kolem 9000 korun, Vojtu asi o skoro 2000 méně, jelikož moc v Primarku nenakupoval.Tak a to je už vážně vše:) Kam asi vyrazíme příště?:P


- Prvních 5 fotek je od Vojty, moc jsem ten den nefotila. -

You Might Also Like

0 komentářů

Děkuji, že jste si našli čas a okomentovali tento příspěvek:)