Řecko 2016 | Den pátý a šestý (želvy)!

4.9.16

A máme tu další část dovolené v Řecku. Tyto dva dny jsme jeli na pláž s průzračnou vodou a po roce jsme opět vytáhli člun z Kazachstánu (skoro muzejní kousek). Pak si sestra s taťkou večer vyšlápli kopec na kapličku kousek za naším domem. A další den jsme jeli trajektem na poloostrov na písečnou pláž, kde hnízdí želvy. Pak jsme sjeli ještě na jednu oblázkovou kousek od majáku a cestou zpět jsme v přístavu konečně viděli mořské želvy!

Pátý den ráno jsme tedy vyjeli na kamínkovou pláž kousek od našeho bydliště, kde z vody trčely kameny, které nám připomínaly hřiby a jelikož jsme nevěděli, jak se a pláž jmenuje, tak jsme í překřtili na "Hřibovou pláž". Tam jsme také vytáhli člun a zajeli se k těm kamenům podívat, protože ačkoliv se to nezdá, nebyli zase tak blízko.


Byla tam opravdu průzračná voda a žádné vlny, takže se tam dalo perfektně šnorchlovat a plout na člunu bez toho aby se s vámi večer houpala postel. Natočili jsme tam opět pár záběrů pod vodou. Ne všechny kameny vyčnívaly až nad vodu, takže jste pak mohli stát uprostřed moře a vypadalo to jako když chodíte po vodě.


Další den jsme jeli trajektem, který nám ušetřil hodinu cesty na poloostrov, kde jsou písečné pláže s červeným pískem. Nejznámější se jmenuje Xi, jenže tam bylo tolik lidí a slunečníků s lehátky, že ten písek ani nebyl vidět, takže jsme otočili a jeli na kousek vzdálenou podobnou pláž kde nebyl v porovnání s XI skoro nikdo.


Odbočovalo se na ní u větrného mlýnu a hned po příjezdu mě na pláži zaujaly taková označená místa páskou, kam se očividně nesmělo šlapat. Byl u každého lísteček, který vysvětloval, že páska označuje místo hnízda želv, které tam mají zahrabané v písku vajíčka.


Byla tam suprově teplá voda a dlouho mělko. Našli jsme tam i pár mušlí, ze kterých pak plánuji něco vyrobit, protože pár dní potom jsme našli mušlí plnou tašku (takže pilně projíždím Pinterest a čerpám inspiraci). Kousek odtud byl i mys s pohyblivým kamenem, který se pravidelně pohybuje a ten pohyb je možné i v rozmezí 20 minut sledovat.


Pak jsme se stavili ještě na jednu menší kamínkovou pláž blízko majáku a pak už jsme jeli zpět na trajekt do hlavního města, kde jsme konečně viděli želvy na živo! Sice jsme je nepotkali přímo na moři, ale i tak to byl zážitek! Jsou mnohem větší než vypadají na fotkách nebo na videu nenechte se zmást;)


 Více ve videu!
Již brzy další dva dny!

You Might Also Like

9 komentářů

 1. Jéé, ta takovouhle dovolenou bych si taky nechala líbit, to je úžasný a ty želvy ♥

  OdpovědětVymazat
 2. krásne video, vidieť že ste si to užívali :)

  OdpovědětVymazat
 3. Ja som bola v grecku minuly tyzden a bolo skvostne!
  Pozyvam na luxusnu giveaway o setrnu kulmu ROWENTA a vyrobky DOVE :) tu: http://biancaprincipessa.blogspot.sk/2016/09/obrovska-dove-rowenta-giveaway.html

  OdpovědětVymazat
 4. To je úžasný! Jako z pohádky... Navíc vidět ty želvy musel být vážně obrovský zážitek, doufám, že se mi to také jednou poštěstí :)

  OdpovědětVymazat
 5. Jeej, to musel byť zážitok :))

  OdpovědětVymazat
 6. ja sa stále neviem vynadívať na tieto fotky!!! :O
  Ivana xx

  OdpovědětVymazat
 7. Ohhh, grécko je tak krásna krajina, som rada, že som mala možnosť ju aspon raz navštíviť♥
  Orlling

  OdpovědětVymazat
 8. krásne fotky a tie korytnačky júúúj :)
  Drew's Beauty

  OdpovědětVymazat

Děkuji, že jste si našli čas a okomentovali tento příspěvek:)